Канје Вест сподели икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

Контроверзниот рапер Канје Вест кој беше отфрлен од трката за претседател на САД поради одлуката на судот во Охајо, иако претходно одеше на вода сакајќи да се прикаже како Исус, со своето чудно однесување секојдневно ги шокира фановите.

Тој пред неколку дена изгради и огромен бел ѕид околу својот имот, а сето тоа ги зачуди фановите кои се прашуваат дали неговото ментално здравје е во ред, откако летово неговата сопруга, Ким Кардашијан јавно проговори за неговата биполарност.

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ФОТО)

Раперот неодамна ја прифати православната вера, а се почесто ги изненадува своите следбеници на Твитер со споделување на несекојдневни нешта. Денес во неговите објави осамна и иконата од Свети Климент Охридски, како и иконата на Свети Архангел Михаил и уште неколку други.

Се разбира, твитот го забележаа и македонските твитерџии по што се пошегуваа со објавата на Канје.

 

Прочитајте и...  ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Поврзани вести

Бритни бара 100 чизбургери, Том Круз 50 танги, а Менсон ќелава проститутка: Лудите барања на холивудските ѕвезди!

Слободен печат

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

Остави Коментар