7 C
Скопје

Канје Вест побарал од Ким да не биде присутна додека поминува време со децата: Дали Кардашијан се согласила на тоа?

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (40) се согласи со раперот Канје Вест (43) од кого се разведува дека нема да има влијае, а притоа и нема да го попречува да ги гледа нивните деца, а и покрај тоа раперот има посебно барање до Ким.

Имено, Вест ја замолил Ким да не биде присутна кога тој ќе биде со децата, а при посетите може да ги придружува само нивната дадилка, а Ким се согласила на неговото барање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


Ким знае дека тој е посветен татко кој се грижи и ги сака своите деца, а и тие својот татко. Канје исто така може да ги повика на видео повик кога ќе посака, изјави извор за странски медиуми.

Прочитајте и...  На денешен ден - 14 април

Ким поднесе барање за развод пред повеќе од една недела преку нејзината адвокатка Лора Васер, но точниот датум на разводот не е познат. Наводно, ниту Ким ниту Канје нема да го оспорат предбрачниот договор што го потпишале и тие ќе се разведат со заедничка согласност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


Биполарното пореметување и менталната состојба на Канје нема да влијаат на старателството над нивните четири деца, ќерките Норт (7) и Чикаго (3) и синовите Сент (5) и Псалм (1), а Кардашијан веќе побарала заедничко правно и физичко старателство над децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Иако одлуката ја донеле заедно, во корист на двете семејства, на Канје му е особено тешко да го поднесе фактот дека разводот е неизбежен и поради сè што се случува, тој е многу тажен и вознемирен. Неговата, наскоро, поранешна сопруга не сака да го одделува од децата и му дозволила да ги гледа кога ќе посака.

Прочитајте и...  Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар