Канје Вест ја препеа својата опера „Mary“

Канје Вест ја прилагоди својата госпел опера за изведба во Lincoln Center во Њујорк, пишува billboard.com.

Порано продукцијата во Miami Marine Stadium можеше да се гледа само од море, а за новитетот променета е сцената, распоредот на оркестарот и големиот избор.

Хип-хоп музичарот и продуцент го промени и аутфитот, наместо своето одело, во Њујорк носеше модни парчиња од својата модна линија.

View this post on Instagram

#kanyewest

A post shared by Kanye West (@kanyew.est) on

Новиот аранжман на неговите стари хитови и празнични пеења се изведени со поинаков редослед, а публиката добила и програма со текстовите од песните и пасуси од Библијата.

Во публиката беа неговата сопруга Ким Кардашијан и ќерката, телевизиската водителка Гејл Кинг, комичарката Мишел Вулф и модниот дизајнер Дапер Ден.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат