13 C
Скопје

Кандидатот за градоначалник Николов ветува 100 куќи за социјално загрозени семејства во Штип

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција порача дека како иден градоначалник на Штип се обврзува  дека ќе продолжи да работи во интерес и со грижа за сите граѓани. Еден од неговите приоритети е изградба на 100 типски куќи во населбата Света Недела за социјално ранливите семејства.

-Продолжуваме да работиме врз принципите на социјална правичност и еднаквост. Според приоритетите на граѓаните ќе продолжиме да градиме одговорно, квалитетно и домаќински. Еден од приоритетните проекти во нашата програма е предвидена реализацијата на 100 типски куќи во населбата Света Недела. Со ова ќе им помогнеме и ќе го решиме проблемот на социјално загрозените семејства,кои со години живеат во нелегализирани градби во субстнандардни и нехумани услови, рече Николов.

Забележа дека Штип заслужува да биде топол дом на сите.

Прочитајте и...  Брнабиќ: Незгодно е да ја посетам Црна Гора, земјата од која е протеран нашиот амбасадор

Поврзани вести

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

ММФ ќе се фокусира на економските последици од климатските промени

И.И.

ВИДЕО: Руската балтичка флота почна големи поморски маневри

Слободен печат

Остави Коментар