Кампањата е инспирирана од легендарниот фустан на пејачката: Кендал Џенер и Џенифер Лопез нови заштитни лица на Версаче (ВИДЕО)

Кампањата е инспирирана од легендарниот фустан на пејачката. Кендал Џенер и Џенифер Лопез се заштитни лица за новата кампања на брендот Версаче.

Колекцијата е инспирирана од зелениот џунгла принт, истиот оној кој Џенифер го носеше на фустанот на доделбата за Греми наградите во 2000 година.

Џенифер Лопез со легендарниот фустан на доделувањето на Греми наградите во 2000 година

Поради пребарувањето на овој фустан на интернет, Гугл беше приморан да измисли пребарување со фотографија.

„Горда сум што пребарувањето со фотографија на Гугл е измислено откако Џенифер го носеше тој фустан. Денес, славиме момент кој го овозможи оваа прекрасна жена“, рекла дизјанерката Донатела Версаче.

Новата кампања е инспирирана од иднината, а Кендал и Џеј Ло ги пишуваат своите имиња во холограмското пребарување.

Како што велат од Версаче, ова го претставува времето во кое живееме, а во кој нашиот имиџ се дефинира со тоа како се претставуваме на интернет.

Прочитајте и...  Одмор ова лето? Спејко ни открива каде има најубав поглед во Македонија! (ФОТО)

„Овој фустан навистина одбележа еден момент во мојата кариера. Сон ми беше повторно да соработувам со мојата пријателка Донатела, за да направиме нешто ново од тој историски момент“, рекла Џенифер во соопштението.

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат