Камион усмрти работник на градилиште во Србија

Градилиште / Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Според првите информации, на градилиштето на станбена зграда во Крњача во населбата Партизански блок, околу 16 часот, преку патот број 36, се превртел камион со хидраулична пумпа за бетон.

Камион со пумпа се преврте и го уби работникот (36).

Видео на денот