Камион усмрти работник на градилиште во Србија

Градилиште / Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Според првите информации, на градилиштето на станбена зграда во Крњача во населбата Партизански блок, околу 16 часот, преку патот број 36, се превртел камион со хидраулична пумпа за бетон.

Камион со пумпа се преврте и го уби работникот (36).

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот