Камион турна бандера во центарот на Куманово – Слободен печат
Хроника

Камион турна бандера во центарот на Куманово

Случајот го потврди и СВР Куманово од каде информираат дека е извршен увид од страна на полицијата.

Камион попладнево турна бандера во центарот на Куманово. Движејќи се од булеварот „Трета македонска ударна бригада” кон улицата „Гоце Делчев” со горниот дел ги закачил каблите при што ја повлекол и бандерата.

Случајот го потврди и СВР Куманово од каде информираат дека е извршен увид од страна на полицијата, а на терен се и екипи од ЕВН и од кабелскиот оператор кои работат на санирање на штетата.

Сообраќајот во овој дел од Куманово е во прекин oд 16:10 часот и се врши пренасочување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close