Камион излета од патот кај Пелинце

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Возач на камион со тешки телесни повреди заврши во кумановската болница откако загубил контрола врз товарното возило и излетал од патот кон граничниот премин „Пелинце“.

Како што се наведува во соопштението од полицијата вчера во 14.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Старо Нагоричане – Граничен премин „Пелинце“, на место викано „Змејковец“, товарно возило „ман“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Х.А.(30) од Куманово, излетало од патот и удрило во жичана ограда.

По незгодата, сопатникот Р.Р.(41) од Куманово бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Прочитајте и...  Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат