КАМЕРИТЕ СНИМИЈА ЗАСТРАШУВАЧКА СЦЕНА: Човек за влакно избегна удар од гром! (ВИДЕО) - Слободен печат

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА ЗАСТРАШУВАЧКА СЦЕНА: Човек за влакно избегна удар од гром! (ВИДЕО)

Американецот Ромулус Мекнејл имал доста среќа додека поминувал низ универзитетскиот кампус во Конвеј, Јужна Каролина во текот на голем дожд.

Како што може да се види на снимките од безбедносните камери, гром удрил само на неколку сантиметри од неговите нозе што го натерало да го испушти чадорот. Бидејќи било лошо времето, решил да тргне кон својот автомобил.

-Знам дека помислив: Се надевам дека нема да ме погоди гром! Почувствував удар, беше лудо. Само сакав да одам дома и да каснам нешто, изјави Мекнејл.

Громот многу го уплашил, но минал без било какви повреди.

Прочитајте и...  Пронајдено детето од Куманово кое беше пријавено за исчезнато

Прочитај повеќе

Силите на САД минатата година во Авганистан фрлиле 7.423 бомби

Слободен печат

На Народната библиотека во Белград осамнаа нацистички и расистички графити

Слободен печат

Ден на жалост во Косово поради смртта на полицаецот Тачи

Слободен Печат

Грета поднесе пријава за да си го заштити името и движењето од комерцијална злоупотреба

Слободен печат

Трамп разговараше со Си Џинпинг за коронавирусот

Слободен печат

Како Кинезите со шифрирани пораки ја избегнуваат интернет-цензурата за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 12 =

Прочитај повеќе

Објавена снимка од хеликоптерот на Коби пред да сруши (ВИДЕО)

Слободен Печат

Европскиот парламент го потврди излезот на Велика Британија од ЕУ

Слободен печат

Британец во Вухан може да се врати дома, но неговата сопруга мора да остане во Кина

Слободен печат

Русковска по обвинувањата од Боки 13: Сите што имаат докази за нешто да ги достават до МВР

Слободен Печат

Без струја утре ќе останат делови од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште, Илинден и Студеничани

Слободен Печат

Макрон го обвини Ердоган: Турција ги крши ветувањата за Либија

Слободен Печат