Камчев за Фактор: Барам времен пасош, ќе докажам дека ми е конструиран случај

Бизнисменот Јордан Камчев на кого му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор. До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги потврдуваат сите следни  негови состаноци кои треба да се одржат надвор од државата.

-Впрочем со истите докази и потврди беше одобрен и првиот времен пасош. Не планирам да бега од државата, не сум сторил ниту едно кривично дело и дека тоа ќе докаже дека заради рекет ми е конструиран случај. Во последните 6 месеци земјата ја напуштав повеќе од 50 пати се враќам назад – вели Камчев.

Целиот текст прочитајте го тука.

Прочитајте и...  Во Куманово 12 новозаразени со ковид-19, од кои 10 се од Липково

Прочитај повеќе

Филипче: До крајот на неделата ќе имаме подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава

Слободен печат

Курти се потпиша на петицијата која бара одржување на вонреди избори

Слободен печат

Жерновски ди Мицкоски: Замини си, за доброто на сите нас!

Слободен печат

Брисел бара дополнителен буџет за помош на сириските бегалци

Слободен печат

Хонгконг го усвои спорниот закон со кој се забранува навредување на кинеската химна

Слободен печат

Ангела Меркел ќе ја спасува и македонската економија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пленковиќ демантира дека извршил притисок врз Обвинителството

Слободен печат

ЕВН: Броилата се отчитуваат, а корисниците добиваат порамнети сметки

Слободен печат

Опадна продажбата во 19 – члениот монетарен блок

Слободен печат

Агатангел ги повикува верниците да се собираат во црквите

Мирослава Бурнс

Отфрлена кривичната против кумановскиот градоначалник и раководителот на ЦУК​

МИА Агенција

Кои се останатите полициски службеници во случајот со Флојд?

Слободен печат