Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција

Бизнисменот Јордан Камчев останува во притвор во затворот „Скопје” во Шуто Оризари, откако Кривичниот совет во Основниот кривичен суд ја одби понудената гаранција. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Како што потврдуваат од Основниот кривичен суд во Скопје, Камчев, кој е обвинет во случајот „Плацови на Водно”, на ваквата одлука има право на жалба … Продолжи со читање Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција