Камчев им поднесе кривична пријава на обвинителките Јанева и Стефанова – Слободен печат
ВестиМакедонија

Камчев им поднесе кривична пријава на обвинителките Јанева и Стефанова

Кривична пријава поднел и за синот на поранешната шефица на СЈО, Лазар Јанев.

Бизнисменот Јордан Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, нејзиниот син Лазар Јанев и до обвинителката Лиле Стефанова, потврдуваат од Обвинителството за „Слободен печат“.

Според Камчев, Јанева создала група во која наводно членувале нејзиниот син и обвинителката Стефанова, за да се здобијат со имотна корист и да го оштетат.

Орце Камчев е осомничен во истрагата што ја отвори СЈО „Империја“, а по преземањето на предметите во републичкото обвинителство, тој случај и понатаму го истражува обвинителката Лиле Стефанова.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close