Камала Харис: Ќе напраам сè што е во моја моќ да се порази Доналд Трамп

Камала Харис, учесничка во трката за номинацијата на претседателски кандидат од Демократската партија, најави крај на својата кампања.

Во соопштение на Твитер таа денеска укажа дека „иако не сум повеќе во трката, ќе напраам сè што е во моја моќ да се порази Доналд Трамп”.

-Ќе се борам за иднината на нашата земја и за истакнување на најдобрата страна од нас. Знам дека и вие ќе го правите тоа. Затоа ајде да го направиме заедно, напиша таа.

Во електронската порака таа посочува дека нејзината кампања била финансиски исцрпена за да остане во трката.

Прочитајте и...  Нови 130 случаи на коронавирус во Хрватска

Во третото тримесечје од годината сенаторката од Калифорнија беше зад Берни Сандерс и Пит Бутиџиќ по обемот на собрани кампањски средства во предизборната борба за претседателски кандидат.

Прочитај повеќе

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат

Екстремистите го зазедоа клучното пристаниште во Мозамбик

Слободен печат

Се бара исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Нина Ангеловска ги извадила парите од Еуростандард банка пред затворање?

Слободен печат