Камала Харис ќе ја краси февруарската насловна страница на „Вог“

Камала Харис

Камала Харис, новоизбраната претседателка на САД, ќе се најде на насловната страница на магазинот Вог, но од нејзиниот тим тврдат дека се појавил проблем бидејќи фотографијата не е таа за која Харис се согласила да биде на насловната.

Харис за насловната страница позирала во светлосино одело пред златна позадина, како и во полежерна комбинација – облечена во панталони, палто и патики пред розева и зелена позадина, но тие слики биле предвидени за внатрешните страници, рекол човек од тимот на Харис кој учествувал во преговорите за тоа како ќе биде прикажана Камала и кој сакал да остане анонимен, пренесува Асошиејтед прес.

Харис на 20 јануари ќе положи заклетва за потпретседател, кога и Џо Бајден ќе ја положи заклетвата за претседател.

Видео на денот