-2.4 C
Скопје

Камала Харис ќе ја краси февруарската насловна страница на „Вог“

Камала Харис, новоизбраната претседателка на САД, ќе се најде на насловната страница на магазинот Вог, но од нејзиниот тим тврдат дека се појавил проблем бидејќи фотографијата не е таа за која Харис се согласила да биде на насловната.

Харис за насловната страница позирала во светлосино одело пред златна позадина, како и во полежерна комбинација – облечена во панталони, палто и патики пред розева и зелена позадина, но тие слики биле предвидени за внатрешните страници, рекол човек од тимот на Харис кој учествувал во преговорите за тоа како ќе биде прикажана Камала и кој сакал да остане анонимен, пренесува Асошиејтед прес.

Прочитајте и...  Тифани Трамп се сврши во Белата куќа, на последниот ден од мандатот на Доналд Трамп

Харис на 20 јануари ќе положи заклетва за потпретседател, кога и Џо Бајден ќе ја положи заклетвата за претседател.

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар