Кам-бек на Работнички или шампионско славје на МЗТ Скопје - Слободен печат

Кам-бек на Работнички или шампионско славје на МЗТ Скопје

Екипите на Работнички и МЗТ Скопје вечерва (20.15 ч.)  во СЦ „Борис Трајковски го играат вториот натпревар од финалната серија во домашниот шампионат. Во првата средба, МЗТ Скопје го понижи Работнички со триумфот од 36 поени разлика (80:44) што предизвика остра реакција на тренерот Марин Докузовски.

Вечерашната пресмека помеѓу „вечните“ ривали ќе даде одговор дали тимот од Градски Парк може како и на полуфиналните дуели со Блокотехна, да се врати по убедлив пораз или „металците“ со евентуална победа ќе дојдат на чекор до титулата.

Голем хендикеп за Работнички ќе биде неиграњето на искусниот Димитар Мираковски кој се повреди во финишот од првиот натпревар

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 3 =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат