Калиопи сподели тажна вест: Тато мој… Патувај кон светлината…

калиопи
Калиопи и нејзиниот татко / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Поп дивата Калиопи на своите официјални профили на социјалните мрежи сподели тажна вест дека починал нејзиниот татко.

Калиопи објави заедничка фотографија со нејзиниот татко, а во описот на истата напиша емотивна порака.

„Тато мој… Моја сила, светлост, сјај… Замина и со себе однесе дел од малечката Опи… Патувај кон светлината и биди сигурен дека во моето име врежано е и твоето, засекогаш…“, напиша таа.

Пејачката честопати со своите обожаватели и пријатели на социјалните мрежни споделуваше моменти со својот татко…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Нека почива во мир.

Видео на денот