Калајџиев: Оваа работа бара многу енергија, Јовески може да се пензионира

Во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ професорот, Гордан Калајџиев на прашањето дали јавниот обвинител Јовевски треба да излезе во јавноста и конечно да објасни што тој презел, што пренел како надлежност на постојните обвинители, а што е оставено да виси во правен вакум одговори:

-Јовевски си има отворени услови за пензија и најдобро е да си оди во пензија. Нема лидерски капацитети, ова е работа која што бара многу енергија и многу одлучност, не одат за џабе луѓето во пензија кога ќе клапнат-рече Калајџиев во вечерашната емисија „Топ Тема“ на „Телма’ Телевизија.

Професорот Калајџиев во своето гостување додаде дека од СЈО останале многу нерешени проблеми, но и останале еден куп нерешени проблеми и во обвинителството.

Прочитајте и...  Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Прочитај повеќе

По грешка пуштени 23 патници од крузерот во Јапонија

Слободен печат

Штетно е кога двајца „чауши” во еден ресор одат контра, им порачуваат земјоделците на Трипуновски и Димковски

МИА

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите

Слободен печат

Најмалку седуммина загинати во земјотресот од 5,7 по Рихтер на турско-иранската граница

Слободен печат

Кинескиот гигант има најмногу 5G договори во Европа

Слободен печат

Јужна Кореја прогласи највисок степен на опасност од Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

18 − 5 =

Прочитај повеќе

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев

Слободен печат

Напаѓачи пукаа во наргиле-бар во Штутгарт

Слободен печат

Сандерс победи на изборите за претседателски кандидат во Невада

Слободен печат

Италија: 11 села се изолирани поради коронавирусот

Слободен печат

Чолош: Крајно време е да се донесе одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија

МИА

Трамп до демократите во Невада: „Пазете се од Русија, Русија, Русија”

Слободен печат