Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Фрајбург триумфираше со 1:0 на домашен терен и со трите бода се вклучи во борбата за учество во европските купови.

Кристиан Штрајх жестото ја славеше победата на неговата екипа Фрајбург во Бундес лигата против Борусија Менхенгладбах.

Фрајбург триумфираше со 1:0 на домашен терен и со трите бода се вклучи во борбата за учество во европските купови.

Моментно Фрајбург е на осмото место со 41 бод и во следното коло ќе игра против екипата на Волфсбург, дуел исто така важен за настап на меѓународната сцена.

Тренерот Штрајх беше свесен дека после подолг период неговите играчи слават победа во најсилното германско првенство.

Па, веднаш после последниот судиски свиреж на мечот, следуваше голема радост, така што почна сте да ги „тепа“, но и воедно не ги почитува мерките за социјално дистанцирање поради пандемијата на коронавирус.

Прочитајте и...  ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат