Каква промена ќе донесе младата Месечина во Близнаци за вашиот хороскопски знак?

Млада Месечина во знакот на Близнаци, Фото: Flickr

На 30 мај, Месечината ќе се роди во знакот на Близнаци, со што завршува сезоната на еклипсата. Без разлика каде се наоѓате психички и душевно по овие трансформативното затемнување, оваа млада Месечина ќе нè одведе на нови патеки.

Овен

Mладата месечина ја илуминира вашата трета куќа на комуникацијата и вашата желба за учење и поврзување со пријателите, соседите, браќата и сестрите е зголемена. И бидејќи Марс и Јупитер штотуку се споија во вашиот знак, ќе бидете поттикнати да нурнете во сосема ново, социјално поглавје.

Бик

Младата месечина влијае на вашата втора куќа на приходи, затоа размислете да поставите моќна намера поврзана со нови начини на заработка. Вашата интуиција ќе биде главна алатка за навигација по најдобриот можен пат.

Близнаци

Со оваа млада месечина што паѓа во вашиот знак, добивате јасност околу тоа како сакате да ги подигнете вашите лични брендови и страстни проекти на следното ниво. Со средбата на Марс со Јупитер во вашата единаесетта куќа на пријателствата, ќе биде добро да работите заедно со вашите колеги или обожаватели за да ја поминете целта.

Рак

Паѓајќи во вашата дванаесетта куќа на духовноста, оваа нова месечина ви ја претставува вашата годишна можност да се пријавите со вашиот внатрешен глас. Погрижете се да одите напред, особено во вашиот професионален живот, на начин кој ве поддржува ментално и емоционално.

Лав

Младата месечина паѓа во вашата единаесетта куќа на вмрежување, па затоа сте охрабрени да размислувате и да поставите цел што најдобро може да се постигне кога работите како дел од тим. Со спојување на Марс и Јупитер во вашата деветта куќа на авантурата, ќе постигнете најголем напредок со тоа што ќе бидете отворени за стратегии кои ве туркаат надвор од вашата комфорна зона.

Девица

Со новата месечина во вашата десетта куќа на кариерата, можеби ќе бидете подготвени да поставите храбра, специфична професионална цел сега. Размислете за впечатокот што сакате да го оставите на другите и како сакате да бидете перцепирани во очите на јавноста.

Што ќе донесе младата Месечина во Близнаци на 30 мај?

Вага

Бидејќи оваа млада месечина е во вашата деветта куќа на авантурите, можеби сте подготвени да направите скок од верба за да продолжите напред кон целта на големата слика. И со спојување на Марс и Јупитер во вашата седма куќа на партнерство, работејќи заедно со саканата личност, работен партнер или најдобар пријател може да биде клучот за успехот.

Скорпија

Со новата месечина во вашата осма куќа на заеднички ресурси и секс, ќе размислувате за она што го нудите и што го добивате од другите во вашите најблиски врски. Можеби е време да се предложи нова стратегија за исполнување на заедничките цели.

Стрелец

Со новата месечина во седмата куќа на партнерството, подготвени сте да започнете ново поглавје со некој посебен. И благодарение на спојувањето на Марс и Јупитер во вашата петта куќа на самоизразување, ќе бидете поттикнати да споделите точно како се чувствувате.

Јарец

Со оваа млада месечина што паѓа во вашата шеста куќа на благосостојба, време е да поставите моќна намера поврзана со вашата секојдневна рутина. Размислете: нов план за вежбање, практика на медитација или едноставно поставување подобри граници на работата.

Водолија

Паѓајќи во вашата петта куќа на романтиката и самоизразувањето, оваа млада месечина може да донесе пеперутки и магија во вашиот љубовен и друштвен живот. И со средбата на Марс со Јупитер во вашата трета куќа на комуникацијата, особено сте мотивирани да зборувате од срце.

Риби

Оваа нова месечина слетува во вашата четврта куќа на домашниот живот, означувајќи ново поглавје во вашиот внатрешен живот. Може да се преселите на ново место, да потпишете договор за закуп, да разговарате за заеднички живот со вашата љубов или едноставно да правите некое длабоко внатрешно исцелување за да се чувствувате посигурни и поцентрирани.

Видео на денот