Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Шесткратниот Формула 1 шампион доби понуда од Мерцедес за продолжување на соработката.

Тимот на Мерцедес во страв да не го загуби својот возач, Луис Хамилтон, му понуди нов договор со неверојатни бројки, 100 милиони долари за две сезони, тврди „Газета дело Спорт“.

Според весникот, оваа понуда е одговор на Ферари кој по завршувањето на сезоната кокетираше со евентуален ангажман на Хамилтон.

Хамилтон кој минатата сезона ја освои шестата титула, има договор со германскиот тим до 2021 година, а шефовите на Мерцедес му дале рок до лето да одлучи дали ја прифаќа понудата.

Луис Хамилтон во текот на целата своја Ф1 кариера, од 2007 година е со Мерцедес. На почетокот од кариерата возеше за Мекларен Мерцедес, а кога германскиот тим направи свој тим, Хамилтон е прв возач и освои пет титули. Првата титула ја освои како дебитант возејќи за Мекларен Мерцедес.

Прочитајте и...  Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Прочитај повеќе

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат

ПРЕСВРТ: „Дерби Италија“ ќе се игра пред гледачи!?

Слободен печат

Премиер лигата добива Куќа на славните

Слободен печат

Коронавирусот ги стигна и фудбалерите во Италија

Слободен печат

Пливачите не се плашат од коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алушовски: Ние сме европски шампиони, но поради состојбата во клубот не сме фаворити против Монпелје

Слободен печат

Поразот од Баерн ги отрезни „сините“: Шут-карта за осум играчи и 300 милиони евра за нови засилувања

Слободен печат

Де Брујне: Осум милиони се бакшиш во Англија

Слободен печат

Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Слободен печат

Скандал во мак-баскетот: Родители и играчи тргнале да се пресметаат со судиите

Слободен печат

Пеп Гвардиола „нацрта“ како одржа час по фудбал на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат