КАКВА ПОДДРШКА: Сопруга на романски фудбалер е вирален хит! (ФОТО+ВИДЕО)

Овој 27-годишен Романец можеби и никогаш не би бил во светските медиуми доколку не беше во оваа интересна ситуација неговата сопруга Андреа.

Поради своите реакции стана планетарно популарна, па видеото „го привлече“ вниманието и на дел од најголемите светски портали.

Сите нејзини потези, реакции станаа вистински хит на социјалните мрежи, а прашање е како Сергиу воопшто може себе да си дозволи некоја грешка покрај вака фокусирана сопруга на трибините?

Моментно во полската фудбалска лига тимот на Краковиа е на второто место, само еден бод зад лидерот Погон.

View this post on Instagram

Neversea🍭 #youngandrestless#taleofme#neversea

A post shared by Andreea Hanca (@andreea.hanca) on

Прочитајте и...  Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Прочитај повеќе

Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Слободен печат

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат

Федерер повеќе заработува од Роналдо и Меси

Слободен печат

Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Слободен печат

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат