Каква Лига Европа, Милан сака да купува играчи!

Според „Кориере дела Сера”, Милан побарал да биде казнет со цел да има повеќе време да ги задоволи барањата околу финансискиот ферплеј.

Доколку се разберат двете страни, Спортскиот арбитражен суд (КАС) ќе го потврди договорот со тоа што нема да се меша.

Се очекува дека европската фудбалска централа ќе одлучи во рок од 72 часа. Ако УЕФА се согласи со овие услови, Милан ќе може безбедно да купува играчи ова лето.

УЕФА не би имала ништо против, од овој договор најмногу би „профитирал“ тимот на Торино кој би учествувал во Европа.

Прочитајте и...  Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Неколку играчи се на радарот на „росонерите“ поточно на директорот на клубот Паоло Малдини кој имал разговори со Сенси и Дијавара. На лекарски прегледи и Круниќ, а претходно великанот од „Сан Сиро“ влезе во трката и за македонскиот репрезентатативец Елиф Елмас.

Прочитај повеќе

Бундеслига: Чурлинов и Штутгарт во првото коло против Фрајбург

Слободен печат

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат