15 C
Скопје

Каков почеток на 2021: На лотарија освоил 39 милиони!

Еден среќен добитник во Велика Британија го освоил џекпотот од 39 милиони фунти на лотаријата „Еуромилионс“, пренесува „Скај њуз“.

Победничката комбинација се состои од броевите 16, 28, 32, 44 и 48, а таканаречените среќни sвезди 1 и 9.

Други 10 играчи освоија милион фунти во специјалното новогодишно извлекување, изјави претставникот на Националната лотарија, Енди Картер, пренесува Би-би-си.
– Колку прекрасен почеток на 2021 година за играчите на лотаријата „Еуромилионс“ во Велика Британија – рекол Картер.

На играчите им е сугерирано да ги проверат своите ливчиња преку интернет или преку апликацијата на Националната лотарија.

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар