КАКОВ МАЛЕР: На шведска атлетичарка и се скрши стапот за скокање (ВИДЕО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

КАКОВ МАЛЕР: На шведска атлетичарка и се скрши стапот за скокање (ВИДЕО)

Шведската атлетичарка Анџелика Бенгтсон која се натпреварува во дисциплината скок со стап, за малку ќе доживееше тешка повреда на Светското првенство во Доха.

При обидот да се одрази, на Бенгтсон и се скрши стапот за скокање и таа падна на предниот дел од душекот. Доколку стапот се скршеше малку порано, Швеѓанката ќе доживееше потешка повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close