Каков малер, Интер го отпиша, а сопругата боледува од рак

Белгиецот Раџа Наинголан, има кошмарна година на која не и се гледа крајот од проблемите. Новиот тренер на Интер, Антонио Конте, веднаш по седнувањето на клупата го отпиша Наинголан, а претходно е отпишан и од белгиската репрезентација. Но, проблемите од професионален план за него се во втор план, откако се дозна дека неговата сопруга Клаудија Лаи е болна од рак.

View this post on Instagram

E’ da 1 mese che mi sveglio la mattina sperando si tratti solo di un incubo.. è da 1 mese che mi sveglio la mattina e realizzo di vivere dentro ad un incubo. Ho sperato che questa giornata arrivasse il più tardi possibile ma non è stato cosi.. le giornate sono volate e con loro anche la mia allegria.. da oggi inizierò un nuovo percorso della mia vita.. la CHEMIOTERAPIA. E chi lo avrebbe mai detto che Claudia per una volta nella vita avrebbe avuto PAURA di iniziare una nuova giornata.. paura è dire poco.. che dire, dopo secchiate di lacrime versate, è ora di andare a combattere questa brutta bestia 🧟‍♂️🔫 ringrazio con tutto il cuore ❣ la famiglia e gli amici che mi hanno aiutata a vivere al meglio questo mese di relax dandomi tutta la forza e la positività necessaria ad affrontare tutto…ma soprattutto hanno saputo gestire ogni mio malumore (con un alto livello di sopportazione) IN BOCCA AL LUPO 🐺 A ME E A TUTTE LE PERSONE CHE STANNO VIVENDO IL MIO STESSO INCUBO.. 🤞🎀 #nonperderemaiilsorriso

A post shared by ✨🎀✨ℂℒᎯUⅅℐᎯ✨🎀✨ (@claudia_lai_82) on

„Веќе еден месец се будам надевајќи се дека сево ова е кошмар, но реалноста е дека јас живеам во кошмар. Се надевав дека овој ден ќе дојде многу подоцна, деновите поминаа, исто како и мојата среќа. Од денеска започнувам ново поглавје во животот, а тоа е хемотерапија. Кој би рекол дека Клаудија ќе се плаши да започне нов ден, страв е преблаг збор. Но, по пролиените солзи, време е за борба против оваа болест. Им се заблагодарувам од сè срце на своите пријатели и семејството кои ми помогнаа во овие 30-тина денови да соберам сила и позитивна енергија која ми е потребна за да се соочам со новите предизвици. Им посакувам среќа на сите кои ги доживуваат овие кошмари. Никогаш немојте да ја загубите насмевката“, напиша Клаудија на својот профил на Инстаграм.

Раџа Наинголан и Клаудија се осум години во брак и имаат две ќерки, седумгодишната Ајша и тригодишната Мајли.

Прочитајте и...  Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Прочитај повеќе

Фудбалер на Барселона има коронавирус

Слободен печат

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Слободен печат

Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Слободен печат

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат

Стартува струшкиот турнир со дербито Еурофарм Пелистер-Металург

Слободен печат

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат