Каков лудак, НФЛ ѕвезда се трка со бикови

Еден од најдобрите корнер-бекови во НФЛ лигата, Џош Норман е адреналински зависник и со последниот потег покажа дека е еден од најлудите спортисти на светот.

Тој учествуваше на фестивалот Сант Фермин во Памплона, Шпанија, каде главна атракција се трките со бикови низ градските улици. Камерите го фатија Норман како прескокнува еден бик со што ризикува голема казна од својот клуб.

Тој неодамна потпиша нов договор со редсинс вреден 75 милиони долари или 15 милиони долари по сезона во следните пет години, со што стана најплатен играч на својата позиција во историјата.

Прочитајте и...  СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Прочитај повеќе

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат