Каков ден ве очекува: Хороскоп за 08.09.2019

ОВЕН

Работа: Комуникацијата со вашите блиски соработници станува отежната, постојат проблеми.

Љубов: Не ви е лесно да бидете сосема отворени по прашањето на своите емоции, но тоа треба да го менувате.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Ве очекуваат некои убави вести кои ќе ви бидат надеж за подобра иднина.

Љубов: Отворено покажувате дека сте подготовени со личноста да работите вашиот однос да напредува.

Здравје: Водете сметка околу внесот на шеќери.

БЛИЗНАЦИ

Работа:Ве очекуваат некои нови компликации. Бидете подготвени денеска, ќе ви требаат многу нерви.

Љубов: На прво место ви е искреност помеѓу вас и саканата личност.

Здравје: Низок притисок.

РАК

Работа: Водете сметка околу рабогите кои во минатото ви останале недовршени. Време е да се посветите на своите обврски.

Прочитајте и...  Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Љубов: И натаму не сте сигурни дали сакате сериозна врска, или само авантура. Не сте подготвени за промени.

Здравје: Имате многу енергија.

ЛАВ

Работа: Немојте да влегувате во нови преговори денеска. Потрудете се да ги одложите важните одлуки.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа засега делува дистанцирано, па не ви е лесно да и пријдете.

Здравје: Чувствителни коски и кичма.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да не сте подготвени за големи работни промени, иако предчувствувате дека дошло време за тоа.

Љубов: Пред вас е шанса да ја поправите комуникацијата со личноста која ви значи и да почнете од почеток.

Здравје: Внимавајте околу внесувањето на течности.

ВАГА

Работа: Не ве очекува добар ден за работа па би било најдобро на ова поле да не ризикувате премногу.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува период во кој ќе имате мали проблеми околу комуникацијата со него.

Здравје: Проблеми со холестерол.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од околностите во кои се наошате, и сакате да го менувате работното место. Чувствувате дека е време за такво нешто.

Љубов: Не сакате да го изгубите партнерот и подготвени сте да се потрудите вашиот однос да се смени на подобро.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Под голем притисок сте и не ви е нималку лесно да ги решите сите проблеми кои ги имате.

Љубов: Покажете и на саканата личност да имате искрени чувства кон неа и дека сте подготвени да бидете тука за неа.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Здравје: Можна главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е шанса на ова поле да го остварите посакуваниот напредок. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Немојте да очекувате сериозна врска или почнување на претерано важни случувања.

Здравје: Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете задоволни од работната ситуација. Може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е да немате доволно доверба во саканата личност и од таму почнуваат сите проблеми во врската.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

РИБИ

Работа: Ќе ги решите проблемите кои ве кочеле во работна смисла. Доаѓаат подобри времиња.

Љубов: Имате стабилен однос со личноста која ви значи на ова поле и не планирате големи промени.

Здравје: Водете сметка околу желудникот.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат