Каков борец, Михајловиќ излезе од болница и веднаш седна на тренерската клупа

Синиша Михајловиќ покажа дека е голем борец и откако му заврши вториот третман во болницата во Болоња, тој наместо во својот дом, се упати во Верона. Српскиот тренер кој е болен од леукемија, вечерва замина за Верона за да ја води Болоња на отворањето на Серија А.

Видно ослабен и со капче на главата, Михајловиќ се појави на стадионот во Верона, а неговото пристигнување беше еуфорично поздравено не само од навивачите на Болоња, туку и од домашните фанови.

Прочитајте и...  Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 5 =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат