Како во вистинска бајка: Ѕирнете во штотуку украсениот замок „Виндзор“ (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Како во вистинска бајка: Ѕирнете во штотуку украсениот замок „Виндзор“ (ГАЛЕРИЈА)

Украсувањето на целата палата во празнично руво е препуштено на послугата, а завршните детали се резервирани за кралицата и нејзиното блиско семејство.

Една од ретките прилики кога на медиумите им се допушта да ѕирнат во познатиот замок „Виндзор“, во кој престојува кралицата Елизабета Втора е за време на Божиќните и Новогодишните празници.

Украсувањето на целата палата во празнично руво е препуштено на послугата, а завршните детали се резервирани за кралицата и нејзиното блиско семејство.

Декорацијата се состои од мешавина на традиционални празнични златни и црвени тонови.

Како изгледа тоа погледнете во галеријата.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close