Како во Македонија се поправа дефект на автобус – Слободен печат
Ваш агол

Како во Македонија се поправа дефект на автобус

Наша читателка која со автобус се возела на релација Куманово-Скопје, ни испрати фотографии како возачот на автобусот користи четка со дрвена рачка за да го придвижи автобусот.

„Ова е невидено. Возачот ни рече дека автобусот има дефект и дека нема шанси да застане додека не стигнеме во Скопје. Не знам што точно правеше со четката, ама очигледно пробуваше да го придвижи автобусот.“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close