Како вистинската љубов го менува секој хороскопски знак? – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Како вистинската љубов го менува секој хороскопски знак?

Некои од хороскопските знаци идеализираат и преувеличуваат, други стануваат параноични, трети се рамнодушни...

Секој човек различно ја доживува љубовта. Некогаш новата врска не го менува многу, но некогаш прави и драстични промени.

Некои од хороскопските знаци идеализираат и преувеличуваат, други стануваат параноични, трети се рамнодушни…

Секој нов однос бара и одредена стабилност и константност, за да може да се испратат вистинските сигнали.

Проверете какви сте вие во нова врска:

ОВЕН

Навикнати се да бидат лидери, но кога ќе се вљубат, забораваат да се борат за правдата во светот.

БИК

Кога се вљубени, отворено ја прифаќаат новата ситуација, но и се соочуваат со проблеми со компромисите.

БЛИЗНАЦИ

Љубовта ја подигнува нивната свест. Кога се со личноста што ја сакаат, конечно откриваат кои се навистина.

РАК

Вистинската љубов ги руши сите ѕидови кои дотогаш ги граделе за да се заштитат од тоа да бидат повредени.

ЛАВ

Иако се болни по внимание, кога сакаат, за нив нема поважна личност од саканата. Тогаш и сфаќаат дека не се толку себични.

ДЕВИЦА

Нивната несигурност постепено исчезнува, стануваат љубезни и зрачат со самодоверба.

ВАГА

Иако се многу друштвени, љубовта им помага да ја сфатат и ценат својата индивидуалност и да бидат задоволни со себе.

СКОРПИЈА

Кога ќе се вљубат, дозволуваат да бидат ранливи и воопшто не се чувствуваат лошо поради тоа.

СТРЕЛЕЦ

Астро-авантуристите, кога ќе ја најдат својата љубов, им станува јасно дека можат и да бидат мирни.

ЈАРЕЦ

Тие се скептични, размислуваат и анализираат, но кога се вљубени, целосно веруваат на личноста која ја сакаат.

ВОДОЛИЈА

Нив им е тешко со емоциите, па затоа ги избегнуваат. Затоа и се загушени од нив во моментот кога ќе се вљубат.

РИБИ

Љубовта ги учи да бидат трпеливи кон другите. Затоа воопшто и не брзаат и не форсираат ништо.

Карактеристики на жените кои ги одбиваат момците, според хороскопските знаци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close