КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Неверојатен автогол си постигна голманот на францускиот фудбалски второлигаш Гренобл, Брис Мобле, на гостинскиот натпревар во „Лига 2“ против Кан.

Вакви смешни моменти ретко се случуваат на фудбалските мечеви, но навистина е несфатливо вакви грешки да прават голманите, а на прв поглед воедно изгледа и многу сомнително.

Несфатливо лошо чуварот на мрежата на Гренобл ја исфрли топката од рака. Таа се одби од него и заврши во голот, а судијата покажа на центарот.

Прочитајте и...  МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

На крајот конечниот резултат на мечот Кан-Гренобл беше 2:0 за вкупно осма победа сезонава.

Моментно Кан е на 11. место со 34 бодови, еден помалку од екипата на Гренобл која ја има деветтата позиција.

Прочитај повеќе

Бејл се врати во Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Словенецот Погачар сензационален победник на Тур де Франс

Слободен печат

Левски му се реваншира на МЗТ Скопје за вчерашниот пораз

Слободен печат

Ново гол шоу на Лидс, први минути во Премиер лигата за Алиоски

Слободен печат

Вардар поразен од „лавовите“ во градското дерби

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсторе што направи, Хрват го постигна автоголот на деценијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ освои гем, судијата го „додели“ на Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ се изнамачи со 97. тенисер на светот но обезбеди полуфинале во Рим

Слободен печат

Мото ГП: Поништен најбрзиот круг на Бањаја, пол позицијата за Вињалес

Слободен печат

Навивачите воодушевени: Ливерпул експресно ја заврши работата, Жота нов играч на „црвените“

Слободен печат

Тајсон е во топ форма, за малку ќе му ја „откинеше“ главата на тренерот (ВИДЕО)

Слободен печат