Како тимот на „Медена земја“ ги дочека номинациите за „Оскар“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Како тимот на „Медена земја“ ги дочека номинациите за „Оскар“ (ВИДЕО)

Македонскиот филм „Медена земја“ успеа да влезе во извор на двојна номинација за најпрестижната награда „Оскар“, за најдобар документарен филм и најдобар странски филм.

Кинематографот Самир Љума на својот Фејсбук профил објави снимка каде се гледа како ги исчекуваат номинациите и нивната радост при избор на филмот за оваа престижна награда.

Publiée par Samir Ljuma sur Lundi 13 janvier 2020

Прочитај повеќе

Руско МНР: САД намерно го убија иранскиот генерал Касем Сулејмани за да ја поткопаат безбедноста

Слободен печат

Ѓорчев: На Македонија не и се потребни картели и сомнителни белосветски мафијаши

Слободен печат

Пристигнати повеќе од 5.500 апликации за поддршка на проекти од културата

Слободен печат

Вучиќ: Кои права ги имаат Србите во Црна Гора, а кои Албанците во Северна Македонија?

Слободен печат

Спасовски: Се унапредуваат односите и соработката меѓу Северна Македонија и Руската Федерација

Слободен печат

Заев го повика Мицкоски да изнајдат заедничко решение за Законот за јавно обвинителство

Слободен печат

Остави Коментар

two + two =

Прочитај повеќе

30 ПРАШАЊА СО СТУДЕНТ ВО „КУЗМАН“: Името на мојот студентски живот како филм би бил САМОУНИШТУВАЊЕ (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски: За овие две и пол години се решија најважните и најтешките прашања

Слободен печат

Димовски: Со Зaконот за стратешки инвестиции се остава простор за потенцијални злоупотреби

Слободен печат

Дождовите спас од Бога: Стивнаа пожарите во Австралија

Слободен печат

САД ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Слободен печат

Димов: Албанците добија многу права, бидејќи се бореа за тоа, ние Ромите не се бориме и затоа сме дискриминирани