Како тимот на „Медена земја“ ги дочека номинациите за „Оскар“ (ВИДЕО)

Македонскиот филм „Медена земја“ успеа да влезе во извор на двојна номинација за најпрестижната награда „Оскар“, за најдобар документарен филм и најдобар странски филм.

Кинематографот Самир Љума на својот Фејсбук профил објави снимка каде се гледа како ги исчекуваат номинациите и нивната радост при избор на филмот за оваа престижна награда.

Publiée par Samir Ljuma sur Lundi 13 janvier 2020

Прочитајте и...  Раперот Кање Вест шокира: Јас се кандидирам за претседател на САД (ФОТО)

Прочитај повеќе

Грција од утре ги затвора границите за Србите

Слободен печат

Албанија за безбеден одмор на туристите ангажираше 1.600 полицајци

Слободен печат

ГДУ: Помалку часови, помали паралелки и специјализирана настава според потребите на младите таленти

Слободен печат

Четворица работници загинаа, а еден е повреден при уривање на трговски центар во изградба во Москва

Слободен печат

Заев од Струмица: На 15 јули изборот е едноставен – повисоки плати за сите или богатење на неколкумина блиски до Груевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораст на новозаразени во Јужна Африка: Над 10.000 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Анти Ковид 19 правила за на плажа: Без дружби, на 6 метри дистанца!

Демонстрантите ја собориле статуата на Колумбо во Балтимор и ја фрлиле во океанот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Поднесовме кривични пријави за „бомбите“ објавени последниве денови

МИА агенција

Јанушев: Се обврзуваме на реконструкција и рехабилитација на над 1.000 километри патишта (ВИДЕО)

Филипче: Почина првиот доктор од компликации на коронавирусот

Слободен печат

Болтон: Не е моја идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово

Слободен печат