КАКО СЕ ЖУРКАЛ ТРАМП: Опкружен со жени, танцувал, лудувал и ги допирал! Заедно со него и милијардерот педофил! (ВИДЕО) - Слободен печат

КАКО СЕ ЖУРКАЛ ТРАМП: Опкружен со жени, танцувал, лудувал и ги допирал! Заедно со него и милијардерот педофил! (ВИДЕО)

Во 1992 година, американскиот претседател Доналд Трамп организирал забава со милијардерот и педофил Џефри Епстајн, кој моментално веќе втор пат го очекува судење за трговија со луѓе, поточно сексуално злоставување, силување и проституција со малолетнички. Најмладите помеѓу нив имале 14 години.

Американските медиуми сега објавија снимка од една забава на која Трамп и Епстајн се опкружени со девојки, наводно навивачки на американскиот клуб Бафало Билс. Забавата се случила во клубот на Трамп, Мар-а-Лаго.

Тој во еден момент држи една од девојките отпозади и ја плеска по задникот. Во друг момент, Трамп му покажува девојка на Епстајн и нешто му шепнува на уво.

Интересно е тоа што Трамп, кој американските медиуми го поврзуваат со Епстајн, во изјава од 9-ти јули негирал дека бил пријател со него. Постои сомнеж дека американскиот претседател барем еднаш летал со згогласниот приватен авион на Џефри, во медиумите познат како „Лолита Експрес“, поради шпекулациите дека токму во него милијардерот и неговите гости имале сексуални односи со малолетни девојки.

„New York Times” известува дека Трамп организирал приватна забава само за себе и милијардерот во Мар-а-Лаго за која “нарачал” 28 “девојки од календар”. Тоа се случило во 1992 година, кога била одржана и спорната забава од снимките.

Прочитај повеќе

„Њујорк тајмс“ првпат поддржа два кандидати за претседателска номинација

Слободен печат

Пивоваров за лустрацијата: Во екс СФРЈ оперативци пишуваа оперативен материјал само за да покријат дека тој е добиен од оперативна врска

Слободен печат

Навременото плаќање на сметките е проблем за третина од домаќинствата

Слободен печат

Грците згрозени од бруталната ликвидација: „Увезените криминалци ја претворија Атина во Бејрут“

Слободен печат

Пивоваров: Не може разговор во кафеана со пријател да се пише и сфати како доказен материјал за утре да бидете лустрирани

Слободен печат

Самоопределување го предложи Курти за мандатар на новата косовска Влада

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 5 =

Прочитај повеќе

Пивоваров: Политички циркуз е блага форма на она што се случуваше со лустрацијата

Слободен печат

Пратениците ќе дебатираат за Законот за тутун

Слободен печат

Андоновиќ: Самитот во Берлин e обид да се отстрани „ризикот од вистинска регионална ескалација” во Либија

Слободен печат

Делови од Карпош утре ќе останат без струја

Слободен печат

Обвинителката Лиле Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Слободен печат

Ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос”

Слободен печат