Како се славеше ПОРАЗОТ на ЕРДОГАН во Истанбул? (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

Како се славеше ПОРАЗОТ на ЕРДОГАН во Истанбул? (ВИДЕО)

На Твитер се споделуваа видеа од атмосферата на улиците низ Истанбул.

По вчерашната победа на кандидатот на опозициската Републиканска народна партија, Екрем Имамоглу, на изборите за градоначалник на Истанбул, луѓето на улиците еуфорично почнаа да го слават поразот на  претседателот Реџеп Тајип Ердоган.

На Твитер се споделуваа видеа од атмосферата на улиците низ Истанбул.

Погледнете како се славеше:

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close