КАКО СЕ ОПОРАВИ ЃОКОВИЌ: Беше „паркирана“ на 300 метри од стадионот!

Српскиот ас моментно се наоѓа во Србија, два дена помина на Копаоник на „Другаријада“, а се очекува за тој период за време на престојот во Белград одлучи дали ќе игра на турнирот во Токио кој што ќе стартува на 30 септември.

Новак Ѓоковиќ на „УС Опен“ имаше своја хипербарична комора, која што се наоѓаше во приколка во близина на стадионот „Артур Еш“, тврди „Дејли мејл“. Не така долго им беше потребно на Англичаните после повредата на рамото на првиот тенисер на светот, дадат свој печат на целата приказна.

Како што тврди истиот извор, Ноле приколката со хипербаричната комора ја возеше и на другите турнири кои се играа на американско тло оваа година – Индијан велс и Синсинати и напоменува како е тоа обично.

Прочитајте и...  По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

„Дејли мејл“ дури тврди дека добиле потврда од организаторот на „УС Опен“ дека Ѓоковиќ во текот на турнирот ја користеше хипербаричната комора. Потсетување дека Србинот го заврши настапот во четвртото коло кога мораше да го предаде мечот против Фернандо Вердаско поради повреда на левото рамо.

Уште од 2011 година ја користи оваа комора, во нејзе поминува по 20 минути, трипати неделно. Таа ја подобрува циркулацијата, видот, брзината на реагирање, издржливоста и силата, а воедно го зголемува и бројот на црвените крвни зрнца.

Прочитај повеќе

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат