КАКО РУСИТЕ ГИ УНИШТУВААТ ТЕРОРИСТИТЕ ВО СИРИЈА: Слушнаа авион, се обидоа да избегаат, но ракетата е побрза! (ВИДЕО)

Сириската државна агенција за информирање Ана њуз објави видео од воздушните напади на руските воздухопловни сили врз позициите на терористите на северот од Сирија.

Првиот дел од видео снимките покажува како припадниците на терористичката организација Тахрир ел Шам се подготвуваат за ракетен напад врз владините сили пред офанзивата во покраината Хама.
Сликите снимени со беспилотни летала покажуваат како во одреден момент терористите се разотидуваат, веројатно откако го слушнале доаѓањето на авионите.

Неколку моменти подоцна проектилот ја погодува површината покрај ракетата, палејќи една од нив.
Набрзо по воздушниот напад се завршува со уништување на позициите на терористите, со што се елиминираат нивните планови на офанзива.

Вториот дел од видео снимката покажува пештера која им служела на терористите како магацин за муниција.

Прочитајте и...  Мицкоски: Заев и СДСМ се "доктори по наука" за криминал, пљачка, корупција и национално предавство

 

Прочитај повеќе

Фиџи го регистираше првото лице позитивно на коронавирусот по 78 дена без ниту еден случај

Слободен печат

Почнаа археолошките истражувања во Стоби

Слободен печат

„На Бетон пушти му да плати“ – Пет аудио снимки меѓу Јанакиески и Јанушев за „нашите“ од Италија и Швајцарија

Слободен печат

Три девојки загинаа во страшна сообраќајка во Србија: Возеле брзо и се снимале за Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Германците пијат повеќе алкохол за време на пандемијата

Слободен печат

Германската армија обучува кучиња да откриваат коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев во Гостивар: Преку систематски мерки и активности ќе се надогради безбедносниот систем

Слободен печат

Села: Ахмети 18 години е премиер, но никогаш не ги бранел буџетот и даноците на Албанците – Да се забранат анкети за време на кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп најави втор голем предизборен собир, иако бројот на заразени со коронавирус е во пораст

Слободен печат

Тачи: Борба против коронавирусот, не со зборови туку во стотици милиони евра

Слободен печат

Медиумите може да поднесуваат барања за субвенционирање на социјалното осигурување за вработените

Слободен печат

Шојбле: ЕУ мора да извлече поуки од пандемијата на коронавирусот

Слободен печат