Како ракометар, со една рака – најлудиот кош на сезоната во НБА! (ВИДЕО)

Со еден мал танц Стивен Адамс ја прослави оваа неверојатна тројка за неговата Оклахома против екипата на Њу Орлеанс Пеликанс…

Стивен Адамс имаше причина да биде добро расположен, неговата Оклахома славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со резултат 123:118.

Придонес во триумфот имаше интернационалецот од Нов Зеланд („дабл-дабл“ учинок од 11 поени и 11 скокови) кој се најде во центарот на вниманието со еден негов спектакуларен потег.

Пред крајот на првото полувреме Адамс реализираше тројка, без сомнение една од „најлудите“ во досегашниот дел од сезоната во НБА лигата.

Во последната секунда пред паузата од пола терен и тоа со една рака успеа да постигне тројка, погледнете како тоа изгледаше на видео записот..

Следуваше славје на играчите на Сити Тандерс, и со еден мал танц го прослави овој спектакуларен кош.

Оклахома после оваа победа има моментно 33 победи и 22 порази и се наоѓа во зоната за пласман во плеј-офот во Западната конференција на шестата позиција.

Прочитајте и...  Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + 13 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат