Како перфектно да ги исчистите белите патики? - Слободен печат

Како перфектно да ги исчистите белите патики?

Знате како белите патики се блескави и сјајни кога ги купувате, а набрзо посивуваат и стануваат валкани? И како и да ги исчистите никако повторно да обелат како на почетокот?

Еве како да се ослободите од тој проблем и повторно да имате сјајно бели патики!

Потребни ви се: сода бикарбоа, течен хидроген пероксид, детергент за садови, четкичка (најдобро е да земете стара четкичка за заби), отстранувач на лак за нокти и малку памук.

Во сад помешајте пет лажици сода бикарбона и додадете шолјичка вода, па измешајте. Додадете две лажички од детергентот за садови, па повторно измешајте, патоа додадете две лажици хидроген пероксид и повторно промешајте.

Во оваа мешавина потопете ја четкичката, со која потоа ќе ги изрибате патиките. На крајот, со брисач соберете го вишокот од патиките.

На памук нанесете малку од отстранувачот на лак и исчистете ги бочните страни од ѓонот, и ќе видите како вашите патики повторно ќе изгледаат како нови!

Прочитај повеќе

Виц на денот: Доцнење

Слободен печат

Момо Капор: Тајната наречена МЕЗЕ

Слободен печат

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО)

Слободен печат

Астрологија и стилот на жената: Каков стил избира вашиот хороскопски знак

Слободен печат

Диета со пилешко месо, брза, ефикасна и вкусна

Слободен печат

Мозоците на девојчињата созреваат порано, тврди новото истражување

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen − 14 =

Прочитај повеќе

Наши миленици: Боно, кученце како плишано меченце

Слободен печат

Идеја за вкусен појадок кој е во прилог на секоја здрава диета

Слободен печат

Диетата на Адел, килограмите сами се „топат“

Слободен печат

Најубавите женски имиња инспирирани од грчки и римски божици

Слободен печат

Токсично пријателство: Како да го препознаете?

Слободен печат

МРАЧНАТА СТРАНА НА СУРОГАТ МАЈЧИНСТВОТО: Починала додека се породувала со туѓо дете

Слободен печат