Како Марадона ја прославува победата на својот тим (ВИДЕО)

Диего Марадона кој седи на клупата на Гимназија Ла Плата оствари важна победа над Алдосиви од 0:3 во борбата за опстанок во аргентинската Суперлига. Со триумфот, Гимназија го помина Алдосиви на табелата и сега се наоѓа на 22 место на табелата, два повеќе од тимот кој го совлада како гостин.

Триумфот и освојувањето на три бода, Марадона ги прослави во соблекувалната заедно со своите фудбалери. Славниот аргентински фудбалер со својот бизарен танц стана хит на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Босанскиот репрезентативец Тарабокија ќе го засили Металург

Прочитај повеќе

Де Бласио: „УС Опен“ ќе се одржи, но без публика!

Слободен печат

Анри клечеше осум минути и 46 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат