Како ли им успеа, досега невидено забивање на Харлем Глобтротерси! (ВИДЕО)

Глобтротерси имаат за обврска да ја забавуваат публиката со своите настапи во кои комбинираат стилови на кошаркар, театар и комедија.

Членовите на „Харлем Глобтротерси“ повторно го привлекуваат вниманието со своите неверојатни кошаркарски потези.

Глобтротерси имаат за обврска да ја забавуваат публиката со своите настапи во кои комбинираат стилови на кошаркар, театар и комедија.

Без сомнение секој пат ве оставаат без коментар со своите потези, а сега доаѓа едно нивно неверојатно забивање.

Во центарот на вниманието се најде Максвел Пирс кој изведе едно „нереално“ забивање нешто што би било тешко и за НБА ѕвездите да го изведат.

Пирс објави видео на „Твитер“ и предизвик шок и неверување кај јавноста. Дури и си постави прашање, какво име да му дадеме на овој потег. Погледнете и уживајте:

Прочитајте и...  Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 14 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат