Како Кајли Џенер ги прекрши правилата на изолација и ја разлути јавноста (ФОТО)

Очигледно за Кајли Џенер правилата на изолација не важат и таа објавува слики онлајн секогаш кога ќе ги прекрши.

Ријалити ѕвездата започна со карантинот во нејзиниот дом во Лос Анџелес и прв пат го прекрши правилото на изолација, две недели откако дојде на сила забраната за движење во Калифорнија.

Фото: Инстаграм

Еве на кој начин Кајли ги прекрши правилата на изолација:

– Кајли на 2 април ги посети својата мајка Крис Џенер и сестра Ким Кардашијан во Калабасас. Таа исто така ја шминкаше својата сестра Ким за нејзиното онлајн гостување во шоуто на Џими Фалон и објави видео.

Фото: ТикТок

– На 14 април го посети домот на Крис Џенер во Палм Спрингс и направи тура, покажувајќи им ја куќата на нејзините фанови.

Прочитајте и...  Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)
Фото: Инстаграм

– Ги помина Велигденските празници во новата куќа на Крис, заедно со својата ќерка Сторми и поранешно момче Тревис Скот.

– На 20 април беше забележана како ја посетува својата пријателка Стаси во нејзиниот дом во Холивуд.

Фото: Инстаграм

– Но, тоа што најмногу ја разлути јавноста е што во сред пандемија Кајли купи палата вредна 36,5 милиони долари и се пресели во Холмбај Хилс, Лос Анџелес.

Прочитај повеќе

Науката одлучи! Принцезата Дајана е најубавата благородничка на сите времиња

Слободен печат

Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ книги од македонските писателки Бужаровска, Димковска и Пармаковска

Александар Маџаровски

Ели Гулдинг се враќа на сцената: Отворено за психичкото здравје и вознемиреноста

Слободен печат

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат