Како изгледа елитното омилено летувалиште на МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ по ужасното невреме? (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Како изгледа елитното омилено летувалиште на МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ по ужасното невреме? (ВИДЕО)

Ова монденско место кое на времето беше омилено за летување на македонските политичари по невремето изгледа како да поминал ураган низ него.

Невремето кое завчера го зафати Халкидики и во кое загинаа седум лица, а повеќе од 100 беа повредени не го одмина ниту елитното грчко летувалиште Порто Карас.

Ова монденско место кое на времето беше омилено за летување на македонските политичари Васил Топурковски, Љупчо Георгиевски и останатите, по невремето изгледа како да поминал ураган низ него. Откорнати дрва, уништени тенди, искршени прозорци, расфрлани маси и столови е само дел од очајната слика која може да се види во ова монденско место.

 

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close