Како и каде партиите ги трошат парите за изборни реклами

Во денешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте дека Македонија нема алтернатива освен Европската Унија и за стравувањата дека „Малиот шенген“ може да ги задоволи аспирациите и на земјите внатре и во самата ЕУ и тоа да биде замена за полноправното членство.

Читајте и за тоа како и каде партиите ги трошат парите за изборни реклами и за средбата на претседателот Пендаровски со францускиот лидер Емануел Макрон.

Во „Слободен печат“ ќе можете да ги прочитате и колумните на Љубиша Николовски, Сашо Орданоски, Денко Малески, Бошко Нацевски, Мерсел Биљали…

Во денешниот број ќе можете да го читате и разговор со Кристина Ампева, претседателот на „Гласен текстилец“, како и за наградите за документарниот филм „Медена земја“ во САД.

Прочитајте и...  Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Прочитај повеќе

Над 22.000 новозаразени од Ковид-19 во Индија

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен печат

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат

Реџепи: ВМРО-ДУИ може да формираат коалиција, но во опозиција

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интегра во Куманово: Кокино ќе биде туристичка атракција, ќе се развива бањскиот, здравствениот туризам, брзи возови, преку транспортна стратегија

Слободен печат

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен печат

Шеесетгодишна кавадарчанка сплете завеса за време на корона

Слободен печат

Зибери од Тетово: Општините ќе добиваат повеќе пари од државата

Слободен печат

Богојески и д-р Тепшиќ: Да го промениме трендот на иселување на населението од Македонски брод

Слободен печат

Убиени 4 лица во експлозии во Сомалија

Слободен печат