Како и каде партиите ги трошат парите за изборни реклами – Слободен печат
ВестиМакедонија

Како и каде партиите ги трошат парите за изборни реклами

Во денешниот број на изданието на „Слободен печат“ читајте:

Во денешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте дека Македонија нема алтернатива освен Европската Унија и за стравувањата дека „Малиот шенген“ може да ги задоволи аспирациите и на земјите внатре и во самата ЕУ и тоа да биде замена за полноправното членство.

Читајте и за тоа како и каде партиите ги трошат парите за изборни реклами и за средбата на претседателот Пендаровски со францускиот лидер Емануел Макрон.

Во „Слободен печат“ ќе можете да ги прочитате и колумните на Љубиша Николовски, Сашо Орданоски, Денко Малески, Бошко Нацевски, Мерсел Биљали…

Во денешниот број ќе можете да го читате и разговор со Кристина Ампева, претседателот на „Гласен текстилец“, како и за наградите за документарниот филм „Медена земја“ во САД.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close