Како до рамен стомак без вежбање

Наслагите на стомакот е најлесно да се добијат, а најтешко да се отстранат.

Ако не сакате диети и интензивна физичка активност, ќе ви помогнат и малите промени кои ќе ги воведете во исхраната. Ви откриваме пет видови на храна со која ќе го „испеглате” стомакот, без да поминувате со часови во теретана правејќи стомачни вежби.

Овесни снегулки

Тие се богати со растителни влакна и создаваат чувство на ситост, па затоа, по овој оброк со овес, следниот – ќе јадете помалку зашто ќе бидете подолго сити.

Јогурт

Тој е одлично решение за луѓето кои ги мачи подуеноста затоа што го забрзува метаболизмот. Изберете јогурт со помал процент на масти.

Авокадо

Авокадото е богато со здрави незаситени масти. Создава чувство на ситост, не дебелее, а помага да се намалат мастите во пределот на стомакот.

Прочитајте и...  Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Краставица

Го стимулира протерувањето на течностите од телото. Бидејќи кората содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот, најдобро е добро да ги измиете краставиците и да ги јадете со луспа.

Зелен чај

Тој е одличен за целокупното здравје. Зелениот чај е благ диуретик и помага во регулирање на шеќерот во крвта.

 

 

Прочитај повеќе

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат