Како Дејвид Боуви стана Зиги: Погледнете го првиот инсерт од филмот „Stardust“ (ВИДЕО)

Објавен е првиот инсерт од остварувањето „Stardust“, филм за пејачот Дејвид Боуви, во кој славниот музичар го глуми актерот Џони Флин.

Во објавената секвенца Флин се појавува како Боуви во разговор со Марко Марон, кој ја толкува улогата на издавачот Рон Оберман.

– Се што е потребно е само еден верник да го промени светот, зарем не? А ние имаме двајца. Веруваш во себе, нели? – прашува Марон.

„Stardust“, за кој продуцентите инсистираат дека не е биографски филм, се фокусира на трансформацијата на Боуви во Зиги Стардаст во раните седумдесетти години од минатиот век.

„Започнав со идеја да снимам филм за тоа што го карактеризира еден уметник, односно што всушност го тера да се занимава со уметност – изјави сценаристот и режисер на филмот, Габриел Ренџ.

Прочитајте и...  Температурата на која ги печете десертите го одредува нивниот квалитет

„Stardust“ требаше да дебитира оваа седмица на одложениот њујоршки филмски фестивал, но сега ќе мора да ја почека премиерата во кино салите, која најверојатно ќе се случи дури на есен.

Прочитај повеќе

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат