20 C
Скопје

Како да препознаете партнер кој е склон на прељуба?

Постојат луѓе кои не можат да останат воздржани кога им се прижа прилика за прељуба. Некои навики во однесувањето, укажува на тоа дека некои луѓе се многу склони кон изневерување на патнерот. Еве дел од нив:

Премногу ризик

Овие се луѓе склони кон драма, затоа ги возбудува самата помисла дека можат да бидат фатени, што значи дека таквите луѓе повеќе уживаат во бурен љубовен живот.

Постојано жалење

Тие успеваат да најдат мана кај секој партнер, што доведува до фактот дека тие не знаат како да останат во подолги врски и секогаш бараат нешто подобро.

Тишина за проблемот

Луѓето кои не знаат да зборуваат отворено за тоа што им пречи во врската, многу често ја чуваат за себе и стануваат незадоволни. Чувството на осаменост во врската ги тера да изневеруваат. Мажите тоа го прават претежно за сексуално задоволство, а жените да се чувствуваат сакано и посакувано.

Тенденција за лага

Тоа се луѓе кои решаваат потенцијални проблеми и дискусии со ситни лаги, па затоа многу често ги користат. Едно истражување открило дека на овој начин тие се обидуваат да проверат колку далеку можат да одат со партнерот

Поврзани вести

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар