Како да ја одржите редокс-рамнотежата: Во сезона на вируси мислете навреме на силниот имунитет

Фото: Промо

GE 132 + натурал превенира од вируси и го скратува времетраењето на заболувањето.

Во екот на вирусната сезона која е актуелна, многу е важно одржување на редокс-рамнотежа, односно зголемување на внес на антиоксиданси во исхраната или во форма на додатоци на исхрана.
Посебното значење на GE 132+ натурал е во добро осмислената превентивна употреба, во оптимизирањето на функциите на организмот за при напад на вирус да може полесно и побрзо да се совлада.

Што е GЕ132?

Граничниот производ GE132 е силен антиоксиданс, препарат што има позитивен ефект врз човечкиот имунолошки систем и ги зајакнува неговите сопствени одбранбени механизми, со што се подобрува здравјето. Одлична превенција од кардиоваскуларни заболувања, алергии, стрес, автоимуни и малигни заболувања на разни органи. Ова е сосема природен препарат и неговите компоненти се: екстракт од печурка реиши (Ganoderma lucidum), екстракт од зелен чај и екстракт од шипинка, матичен млеч, протеински комплекс од ајкули и ресвератрол.

Ganoderma lucidum е габа со исклучителен квалитет. Нејзините активни принципи се: органски германиум, полисахариди, бета-глукани и селен. Германиумот е имуностимулатор и преносувач на кислород и затоа се користи и за вирусни и за бактериски инфекции, особено во период на здравствена – корона-криза. Во традиционалната кинеска медицина, „Ganoderma lucidum“ се користи повеќе од 4.000 години. Од неа се подготвуваат чаеви, тинктури и разни лековити препарати. Кај нас е попознат како реиши. Оваа габа расте на трупци или на паднати дабови дрвја. Постојат 6 видови на оваа габа, кои се разликуваат по бојата на капачето. Многу студии го докажуваат терапевтскиот потенцијал на оваа габа. Реиши со право се нарекува кралски лек.

Зелениот чај е богат со витамини и минерали. Активниот принцип се полифенолите што го подобруваат здравјето со намалување на ресорпцијата на мастите и на јаглехидратите и поттикнуваат детоксикација. Зелениот чај е одличен додаток во исхраната. Шипинката, пак, е богата со витамините Ц и К, каротеноиди, ликопен и бета-каротен. Се користи во третманот на настинки, вирусни инфекции и грип. Матичниот млеч е производ од пчелите. Тоа е густа непроѕирна маса, со карактеристичен вкус и комплексен состав. Употребата на матичен млеч ги обновува клетките на организмот, го зајакнува имунолошкиот систем, помага при намалување на вознемиреност, го враќа мирниот сон, помага при сенилност, Паркинсонов синдром. Докажано е дека матичниот млеч го нормализира крвниот притисок. Одличен е за третман на склеротични и менопаузални процеси. Матичниот млеч ги неутрализира ефектите од зрачењето и разните видови на зрачење на кои сме изложени секој ден. Познато е и неговото антиинфективно својство врз женските и машките полови органи.

Ресвератрол се наоѓа во грозјето, виното, сокот од грозје и во бобинките. Го штити срцето и крвните садови, го намалува холестеролот, има антиинфламаторно дејство, го забавува процесот на стареење. Ресвератролот има антимикробна активност и игра важна улога во борбата против вишокот килограми и дијабетес тип 2.

‘Рскавицата од ајкула, пак, е богат извор на хондроитин сулфат. Учествува во превенција на болести на зглобовите, ревматоиден артритис и остеоартритис кај младите и старите лица.
GE132 + натурал содржи и екстракт од брокула и екстракт од домати (ликопен). Употреба: 1 капсула дневно, пред појадок. Одличен избор за заштита на клетките од оксидативен стрес!
ГЛОСА

GE 132 + натурал се смета за едно од најголемите откритија во нутритивниот пристап кон надминување на состојбите предизвикани од разни вирусни заболувања, како и за превенција и лекување од вирусни инфекции, вклучувајќи го и коронавирусот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот