Како да го запрете Новак? Молете се! - Слободен печат

Како да го запрете Новак? Молете се!

Најдобриот светски тенисер според АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ со две максимални победи го започна најпрестижниот тениски турнир, Вимблдон. Ѓоковиќ во првото коло со 3:0 го совлада Филип Колшрајбер, а во второто беше поуспешен од Денис Кудла, а денеска во третото коло се среќава со Полјакот Хуберт Хуркач.

– Што треба тенисерите да направат за да го победат Новак Ѓоковиќ?. Јас би рекол дека тој е некоја врста на човечки ѕид кој враќа се. Невберојатно е колку е флексибилен. Малкумина можат да го предизвикаат. Мора да играте со многу енергија и да се надевате на најдоброто – изјави Мекинро.

Новак Ѓоковиќ е актуелен шампион на Вимблдон, а престижниот турнир досега во кариерата го освојувал четири пати.

Прочитајте и...  Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два × четири =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат