Како да го имитирате стилот на Џеки Кенеди

За да го „симнете“ стилот на Џеки Кенеди, пред сè запоменете дека мора да се држите до едноставноста.

Следете ги нашите пет совети за да го ископирате нејзиниот стил.

Бисерите се најважен накит

Важно е да е бисер, не мора да биде украсен со дијаманти или брилијанти, каков што често носеше Џеки О. со вртоглава цена. Охридскиот бисер е подеднакво совршен.

Имитација на леопард

Купете си палто со имитација на леопардово крзно или со леопардов принт. Или фустан, кошула, блуза, било што…само да е со леопард принт. Ако купите фустан со леопард принт внимавајте – кројот треба да е струкиран, ракавите да се покуси, и пожелно е да има дворедно закопчување.

Прочитајте и...  „За некои луѓе црните животи не вредат“ - Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Големи очила за сонце

Црни. Елегантни, округли, кои покриваат добар дел од лицето. Не треба да се начичкани со додатоци.

Марама

Не носете ја марамата околу вратот, зашто на него треба да се гледаат бисерите. Префрлете ја врз косата.

Чевли со мала потпетица

Едноставни, без дополнителни додатоци, класични, елегантни салонки. Заборавете на екстремно високите потпетици. Потпетица од два- три сантиметри е сосема доволна.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Пари

Слободен печат

Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат

Ријана направи хаос на социјалните мрежи: Објави фотографии во долна облека од кои нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви ги стопли срцата: Прегратката на овие момчиња ќе ви докаже колку бојата на кожата не е важна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„За некои луѓе црните животи не вредат“ – Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

Слободен печат

Франц од Нокаут и неговата сопруга Ема во Лос Анџелес го прославија првиот роденден на Мелоди! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕДУЦИРАЈ СЕ: Предлог книжевни дела кои обработуваат теми поврзани со расизмот (I дел)

Слободен печат.

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Сопругата на фудбалерот на Реал Мадрид не мирува: Софија Милошевиќ во третиот месец од бременоста се „соблече“ (ФОТО)

Васко Спасоски